ارسال اس ام اس از طریق دکل های مخابرات

ارسال اس ام اس از طریق دکل های مخابرات

در این مقاله می خواهیم به ارسال پیامک از طریق دکل های مخابراتی اشاره کنیم، شما می توانید از طریق دکل های مخابراتی پیام کوتاه ارسال کنید، البته هر پیامکی که شما ارسال می کنید از طریق دکل های مخابراتی ارسال می شوند و به تلفن همراه مخاطبین می رسند.

اکنون سوالی که مطرح می شود این است که آیا شما می دانید این دکل های مخابراتی و یا همان BTS چه چیزی هستند و چگونه می توانید با استفاده از این دکل ها ارسال اس ام اس داشته باشید؟

دکل های مخابراتی و یا همان BTS به آنتن های مخابراتی گفته میشود که به طور مستقیم با تلفن های همراه در ارتباط هستند و برد مفید آنها می تواند بین 20 تا 60 کیلومتر باشد، البته مفیدترین برد آنها 20 کیلومتر می باشد و در تهران و برخی از شهرهای بزرگ مانند تبریز، اصفهان ، مشهد و….فعال می باشد اما این محدوده کمتر می باشد و این علت بخاطر وجود مشترکین بیشتر و ساختمان ها و موانع بیشتر می باشد.

هنگامی که شما یک دستور ارسال پیامک در سامانه پیام کوتاه می دهید، پیامک شما از طریق سرورها به دکل های مخابراتی و سپس به تلفن همراه می رسند.

اما نکته مهمی که در این مورد وجود دارد این است که ، اگر بخواهید بر اساس دکل های مخابراتی یا BTS ارسال اس ام اس داشته باشید باید مواردی را انجام دهید که در ادامه مقاله به آن می پردازیم.

هنگامی که شما پیام کوتاه را بر اساس دکل های مخابراتی ارسال می کنید، پیامک شما به دست کسانی می  رسد که تلفن همراه آنها در محدوده آن دکل مخابراتی قرار دارد، به طور حتم شما دوست دارید که پیامک خود را به محدوده ای از محله ارسال کنید و می خواهید افرادی که در آن محله قرار دارند پیامک شما را دریافت کنند.

در حال حاضر این امکان فقط توسط شرکت ایرانسل  و دکل ها ایرانسل انجام می پذیرد.

ارسال اس ام اس به دکل ایرانسل BTS

امروزه ارسال اس ام اس تبلیغاتی یکی از بزرگترین روش های موثر در زمینه بازاریابی و تبلیغات است که صاحبان مشاغل از این طریق کالا و خدمات خود را به عموم مردم یا دسته ای خاص از مردم معرفی می کنند.

از آغاز سال 92 امکان ارسال پیامک به خطوط ایرانسل فراهم نموده شده است. بنابراین تمام کاربران میتوانند محدوده مورد نظر خود را انتخاب کرده و پیامک خود را به صورت انبوه به آن منطقه ارسال کنند. و تمامی افرادی که با خطوط ایرانسل در آن منطقه قرار دارند می توانند آن را دریافت کنند. این روش ارسال بی تی اس نامیده میشود.

با استفاده از این سرویس میتوان به موبایل های حاضر (فعال) در دکل های ایرانسل منطقه مورد نظر پیام های تبلیغاتی بی تی اس ارسال نمود. با فراهم بودن این قابلیت منحصر به فرد برای کلیه شهر های ایران، امکان ارسال به افراد حاضر در یک موقعیت خاص در همه مناطق و موقعیت های کشور وجود دارد.

پیش از این فقط امکان ارسال پیامک به موبایل هایی که در یک منطقه خاص جغرافیایی که قبوض آنها توزیع می گردید (بر اساس کدپستی) و فقط برای همراه اول میسر بود که طی قرارداد منعقده بین این شرکت و شرکت ایرانسل از این پس می توان به موبایل های حاضر در یک یا چند منطقه مورد نظر پیامک ارسال نمود.

ارسال BTS با چه شماره هایی صورت می پذیرد؟

لازم به ذکر است که این سیستم مختص به استان و یا شهر خاصی نبوده و امکان ارسال تبلیغات به تمامی شماره های ایرانسل از رنج شماره های ۰۹۳۵-۰۹۳۶-۰۹۳۷-۰۹۳۸-۰۹۳۹-۰۹۳۰ و تمام پیش شماره های آتی ایرانسل چه خطوط دائمی و چه اعتباری در تمامی نقاط ایران را میدهد.این روش یکی از روش های کاملا موثر و دقیق جهت ارسال اس ام اس از طریق شماره های ایرانسل است. که ارسال کننده میتواند به راحتی متن و منطقه یا خیابان مورد نظر خود را مشخص کندو ارسال پیام خود را انجام دهد.

برای اطمینان از صحت و بازدهی بالای این روش شما میتوانید شماره ایرانسل جدیدی را خریداری کرده و بدون اینکه شماره آن را به کسی اطلاع دهید ان شماره را در زمان ارسال پیامک در منطقه ویژه مورد نظر قرار دهید، خواهید دید که خط جدید شما نیز جزو دریافت کنندگان اس ام اس تبلیغاتی ایرانسل با روش بی تی اس میباشد.

ارسال پیامک به دکل های مخابراتی برای هتل ها، شرکت های برگزار کننده همایش ، فروشگاه ها و … بسیار کاربردی می باشد..
ضمنا لازم به ذکر است که حداقل تعداد پیامکهای ارسالی به خطوط ایرانسل 10000عدد میباشد و این نوع ارسال با پیش شماره ۹۰۰۰ ایرانسل انجام میگردد.

ذکر این نکته مهم است که در این نوع ارسال تنها به شماره هایی ارسال می شود که حداقل تا ۲۴ ساعت قبل از زمان ارسال در منطقه مورد نظر حضور داشته و شماره آنها فعال بوده است. پس درصد خاموش بودن شماره تقریبا صفر است.
بدلیل اینکه درصد خطای ارسال از طریق دکل های ایرانسل بسیار پایین میباشد احتمال نرسیدن پیامک به مخاطب نیز درحد صفر می باشد.

نحوه ارسال اس ام اس به دکل ایرانسل

  • برای ارسال از آیتم ارسال جدید استفاده نمایید.
  • در این بخش می توانید ارسال به دکل های مخابراتی محدوده ایرانسل داشته باشید.
  • توجه نمایید بعد از درج هزینه ارسال به صورت کامل از حساب شما کسر و امکان حذف و یا تغییر در متن ارسال نخواهد بود.
  • تمامی ارسال ها 72 ساعت بعد از ثبت ارسال خواهد شد.
  • ارسال های این بخش بر روی دکل BTS ایرانسل به صورت یک طرفه “فقط ارسال” خواهد بود و دریافت نخواهد داشت.

پس از دریافت پنل پیامکی ، از قسمت ارسال از دکل ایرانسل ابتدا استان و شهر مورد نظر را انتخاب می نماییم و آدرس محدوده ارسال را از روی نقشه گوگل مشخص می نماییم، تعداد ارسال را در فیلد مورد نظر وارد می کنیم و در نهایت پس از تعیین روز و ساعت ارسال به دکل ایرانسل، متن مورد نظر را وارد کرده و دکمه ثبت درخواست را کلیک می نمایید.در نتیجه ارسال اس ام اس دکل در زمان مشخص شده انجام می گیرد و گزارش کلی ارسال پیامک به دکل در قسمت لیست ارسال ها قرار می گیرد.

  • آدرس اعلام شده می بایست کامل باشد به طور مثال: استان تهران، شهر تهران ، محدوده ونک ( میدان ونک )
  • زمان ارسال پیام 72 ساعت کاری بعد از ثبت درخواست است و نتیجه ارسال در همین بخش اعلام خواهد شد.
  • ارسال دکل مخابراتی فاقد گزارش از طرف اپراتور است و فقط ارتباطات ایرانسل اعلام ارسال موفق می نماید
  • در روز های تعطیل مانند جمعه و یا تعطیلات تقویمی امکان ارسال میسر نخواهد بود.

سخن آخر…

ارسال دکل مخابراتی (ارسال پیامک از آنتن ایرانسل BTS) به هر نقطه از کشور و شهر مورد نظر امکان پذیر است، و فقط به شماره های همراهی که در زمان ارسال روشن و در حال تردد در محدود دکل هستند،ارسال می شوند.
نکته قابل توجه در ارسال پیام دکل ایرانسل این است که کلیه ارسال های پیام به این شکل فقط به خطوط روشن ارسال می شوند در نتیجه حتی یک sms نرسیده به گوشی نیز باقی نمی ماند، و به همین خاطر ارسال دکل bts پر طرفدارترین ارسال پیام کوتاه می باشد.

برای داشتن تمامی این امکانات و ارسال پیامک تبلیغاتی به نقاط و شهرهای مختلف، تنها کافیست پنل اس ام اس تهیه کنید و بدون نیاز به نصب و فعالسازی دستگاهی سخت افزاری، به صورت آنلاین و تحت وب پیامک تبلیغاتی ارسال کنید. آن هم با بانک شماره تلفن رایگان!